Zaloguj się

Wielka moc internetuWielka moc internetu

Technologia rozwinęła się już do tego stopnia, że trudno sobie wyobrazić brak komputera w gospodarstwie domowym, a co dopiero w przedsiębiorstwie. Są jednak rzeczy, bez których komputer czy to stacjonarny, czy laptop praktycznie nie może funkcjonować. Jedną z tych rzeczy jest internet. Umożliwia on nam komunikowanie się z innymi ludźmi, zbieranie ciekawych i pożądanych informacji z całego świata. To właśnie dzięki internetowi dzieci mogą zbierać przydatne informacje do szkoły, jak i również relaksować się przy tzw. grach online. Warto wspomnieć, że internet jest podstawą w przedsiębiorstwie, raczej nie ma firm, które z niego nie korzystają.
 

Jednym ze sposobów łączenia z internetem jest korzystanie z przeglądarki, przeważnie rozróżniamy kilka serwisów, lecz najczęściej spotykane to strony internetowe i aplikacje webowe.

Oprogramowanie Dedykowane

Różnica między nimi jest taka, że priorytetem stron internetowych jest dostarczanie użytkownikowi interesujących go informacji. Strony WWW często wykorzystują obiekty multimedialne, tj. Adobe Flash. Mianowicie, aby można było otworzyć interesującą nas zawartość przeglądarka z której korzystamy musi mieć zainstalowane tzw. wtyczki.

Natomiast jednym z głównych założeń aplikacji webowych, często występujących też pod nazwą aplikacji sieciowych bądź internetowych jest wchodzenie w interakcję z użytkownikiem. Ważne jest to, że aby z nich skorzystać nie musimy zaopatrywać się w specjalne oprogramowanie bądź przygotowany system operacyjny. Podobnie jak ze stronami, użytkownik komunikuje się z nimi poprzez przeglądarkę.

Przykładem aplikacji internetowej może być sklep internetowy, serwis aukcyjny, bramka do wysyłania wiadomości, a nawet prosty CRM.

Domena specjalistów

Stworzenie aplikacji webowej nie jest prostą sprawą i nie jest polecane ludziom, którzy nie mają doświadczenia w tej branży. Na szczęście na obecnym rynku jest dużo firm zajmujących się właśnie ich tworzeniem. Ponadto, aplikacje internetowe można nabyć w niewygórowanej cenie, gwarantuje to konkurencja. Przeważnie dobrze stworzona aplikacja pozwala "odskoczyć" konkurencji i polepszyć efektywność pracy. Główną domeną specjalistów, na których bazują przy ich tworzeniu są "języki programowania" takie jak: Java, C++, CSS3, HTML.

Systemy Informatyczne

Znajomość wyżej wymienionych języków oraz dobre przeszkolenie pracowników pozwala firmom znajdującym się w tej branży na pozyskanie szerokiego grona klientów, a co najważniejsze końcowego ich zadowolenia. Można być pewnym, że aplikacje webowe to rewolucja w świecie internetu.