Zaloguj się

Suplementy odchudzające hamujące apetyt



Suplementy odchudzające hamujące apetyt

Najczęstszą przyczyną nadwagi jest niekontrolowane podjadanie, a tym samym- przyjmowanie większej ilości kalorii niż wynika to z indywidualnego zapotrzebowania na kalorie. Czy istnieje prosty sposób zapanowania nad apetytem? Oczywiście- wystarczy sięgnąć po suplementy hamujące apetyt. Jakich substancji należy szukać w składzie suplementów na odchudzanie?

tabletki na odchudzanie

Błonnik pęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości i spowalniając pasaż jelitowy treści pokarmowej. To sprawia, ze jemy mniej. Morszczyn zawiera polisacharydy spowalniające wchłanianie węglowodanów- unormowanie poziomu glukozy we krwi zapobiega napadom głodu. Podobny mechanizm działania wykazują morwa biała i chrom. Wyciąg z fasoli zwyczajnej reguluje trawienie i wchłanianie skrobi, zapewniając sytość na długi czas po spożyciu posiłku. Innym istotnym z punktu widzenia hamowania łaknienia składnikiem jest ocet jabłkowy.

Usprawnia procesy trawienne i hamuje ochotę na słodycze. Adiponektyna, kluczowy hormon regulujący pracę ośrodka głodu i sytości w mózgu, poddaje się regulacji przez ketony malinowe- wzrost stężenia adiponektyny po zażyciu suplementu z ketonami z malin, powoduje zahamowanie apetytu. Podobnie działa wyciąg z mango afrykańskiego- podnosi poziom adiponektyny, a obniża - leptyny, pobudzającej apetyt. Specjalny rodzaj błonnika, pozyskiwany z roślin azjatyckich, czyli glukomannan, obniża indeks glikemiczny spożywanych pokarmów. Indeks glikemiczny to tendencja pokarmu to zwiększania poziomu glukozy i w następstwie- insuliny we krwi.

Gwałtowne wahania poziomu glukozy sprzyjają podjadaniu, stąd wskazane jest spożywanie posiłków o niskim indeksie glikemicznym. Działanie wymienionych substancji czynnych nie ogranicza się wyłącznie do hamowania apetytu; tabletki na odchudzanie z tymi składnikami wykazują szereg różnorodnych działań regulujących metabolizm węglowodanowo- lipidowy, co przekłada się bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej. A ograniczenie apetytu pozwala ukształtować nowe, zdrowe nawyki żywieniowe.