Zaloguj się

Sposób na niesamowite ujęcia - nowoczesne trendy w filmowaniu i fotografiiSposób na niesamowite ujęcia - nowoczesne trendy w filmowaniu i fotografii

Obecnie kamerowanie to dla wielu osób przede wszystkim olbrzymia pasja. Nie da się jednak ukryć, że jest to także doskonały zawód. Filmowanie jest konieczne nie tylko w przypadku ważnych uroczystości rodzinnych takich, jak na przykład wesele, ale także i w wielu innych sytuacjach. Coraz częściej osobom stojącym po drugiej stronie kamery pomagają w tworzeniu niesamowitych ujęć nowe technologie.

 

Przejawy nowoczesnych technologii we współczesnym filmowaniu

W dzisiejszych czasach postęp techniki można obserwować właściwie na własnych oczach. Zarówno w popularnych sklepach ze sprzętami elektronicznymi, jak i w specjalistycznych branżowych punktach sprzedaży sprzętu dla fotografów i filmowców można bez trudu znaleźć prawdziwe perełki. Bogate w przeróżne funkcje inteligentne urządzenia powodują, że szybko można wykonać zdjęcie czy nagrać film w nieodpowiednim nawet świetle. Wiele urządzeń tego typu umożliwia również dokonywanie retuszu bezpośrednio podczas nagrywania poprzez nałożenie specjalnych filtrów. To wszystko sprawia, że dzisiaj fotografem czy kamerzystą może być już nie tylko osoba, która posiada wykształcenie w tym kierunku. Pasja do tworzenia niesamowitych ujęć łączy zarówno inżynierów, jak i aktorów, osoby z wyższym wykształceniem, jak i tym podstawowym. 

5fb

Czy lepszy sprzęt oznacza łatwiejsze filmowanie i robienie zdjęć?

Pomimo, że mogłoby się wydawać, że jeśli posiadamy wielofunkcyjny sprzęt do filmowania samo nagranie kilku ujęć będzie dziecinnie proste, to jednak rzeczywistość jest nieco inna. Aby zostać naprawdę cenionym filmowcem nie wystarczy korzystanie ze świetnych kamer i aparatów. Nawet filmowanie dronem nie pomoże, jeśli kamerzysta nie posiada szczególnego zmysłu, który pozwala mu na stworzenie naprawdę niesamowitych ujęć. Z drugiej strony, pomoc takich nowoczesnych technologii, jak drony, może sprawić, że kamerzysta zdecydowanie się rozwinie i zaskoczy wszystkich swoją kreatywnością. Jak w każdej branży, również w tworzeniu filmów obowiązkowe jest zatem zaangażowanie i zmysł artystyczny.