Zaloguj się

Skuteczne tabletki na odchudzanie i ich składSkuteczne tabletki na odchudzanie i ich skład

Suplementy diety zawierają zazwyczaj kilka substancji naturalnych, które zostały skrupulatnie przebadane, a następnie uznane za pomocne w utracie masy. Działają one wspomagająco podczas diety, ale powinny im towarzyszyć również ćwiczenia fizyczne. Co wchodzi najczęściej w ich skład?

Zielona herbata jest bogata w katechiny i polifenole, które przyspieszają metabolizm. Ponadto wykazuje działanie antynowotworowe, opóźnia procesy starzenia się oraz wpływa na obniżenie zawartości we krwi złego cholesterolu LDL. Zapobiega tym samym chorobom układu krążenia. Kofeina jest z kolei alkaloidem przyspieszającym metabolizm kwasów tłuszczowych. Pobudza do działania oraz zmniejsza uczucie fizycznego zmęczenia. Wielu badaczy jest zdania, że także hamuje apetyt. Wynika to z faktu, że po jej wypiciu rośnie poziom cukru we krwi. Jednak jest to działanie raczej krótkotrwałe. Nie powinno się jej przedawkować. Podczas zażywania tabletek, które ją zawierają lepiej zrezygnować już z picia kawy czy napojów energetycznych. Poleca się natomiast spożywanie większej ilości wody mineralnej.
efekty diety

Skuteczne tabletki na odchudzanie zawierają zazwyczaj także chrom, który reguluje stężenie cukru we krwi. Gdy jest ono za niskie pojawia się uczucie głodu. Chrom powoduje wzrost produkcji insuliny, co przekłada się na większą efektywność dostarczania do komórek cukrów. Ponadto bierze udział w wychwytywaniu wolnych kwasów tłuszczowych z wątroby. Podczas zażywania suplementów zawierających chrom nie należy spożywać słodyczy, węglowodany powodują bowiem wydalanie tego pierwiastka z organizmu. Koenzym Q10 natomiast skutecznie reguluje procesy energetyczne na poziomie komórki. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które są aktywne fizycznie. Niweluje uczucie zmęczenia oraz pomaga efektywnie wykorzystywać energię dostarczoną do organizmy wraz z pożywieniem. Z kolei błonnik pokarmowy ułatwia wypróżnianie i poprawia w znacznym stopniu prace jelit.