Zaloguj się

Najlepszy mop do paneliPanele podłogowe to najczęściej wybierany rodzaj podłóg do mieszkań i domów. Stanowią one eleganckie wykończenie wnętrza i nadają mu przytulnego charakteru. Dodatkowym atutem paneli jest łatwość w utrzymywaniu podłogi w czystości. Trudno sobie wyobrazić domowe porządki bez umycia podłogi. Zanim jednak przystąpi się do prac domowych, warto zastanowić się, jaki sprzęt sprzątający będzie najlepszy.

14914FC182


Skuteczne i bezpieczne czyszczenie

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów szczotek, mopów, myjek i urządzeń parowych. Decyzja najczęściej pada na rozwiązanie ekonomiczne i skuteczne zarazem – na mopy. Płaski czy okrągły, ze sznurka czy paskowy, parowy, a może rotacyjny – na jaki się zdecydować? Panele źle znoszą nadmiar wody. Wybierając płaski mop, możemy być pewni, że odpowiednio zbierze on kurz i brud oraz nie pozostawi smug. Jeżeli jednak nie posiadasz dobrego wiadra z wyciskaczem, płaski mop będzie wymagać zdejmowania nakładki i ręcznego płukania, co znacznie utrudni sprawne sprzątanie. Mop sznurkowy świetnie wchłania wodę, dlatego jeśli połączysz go z obracaną końcówką, otrzymasz mop obrotowy do paneli. Jedynym minusem mopa sznurkowego jest tendencja do szybkiego niszczenia się. Pod tym względem, płaski mop będzie z pewnością wydajniejszy, gdyż posiada wymienne wkłady, które można uprać. Na rynku są również dostępne płaskie mopy obrotowe do paneli, których zaletą jest unikalny kształt, pozwalający dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Największym atutem mopów obrotowych do paneli jest sprawne odwirowywanie wody poprzez użycie pedału. Ułatwia to sprzątanie, nie wymagając nawet moczenia rąk.

 
 

Jakie środki czyszczące?

Oprócz wyboru mopa, należy zwrócić uwagę na odpowiednie preparaty do mycia podłóg. Niektóre środki chemiczne mogą uszkodzić powierzchnie, zwłaszcza drewno i delikatne płytki. Dlatego zaleca się, aby zawsze używać detergentu zalecanego do mycia danego rodzaju podłogi. Gdy już zdobędziemy mop obrotowy do paneli i odpowiedni środek czyszczący, czas zabierać się do pracy.