Zaloguj się

Meble hotelowe do wnętrza i placu hoteluMeble hotelowe do wnętrza i placu hotelu

Jak już za pewne nieraz czytaliście, meble hotelowe to główny czynnik wpływający na ocenę bazy noclegowej przez gości. Dlatego ważne jest aby odpowiednio je dobrać.

Wszyscy wiedzą, że na meble mają wpływ różne czynniki, ale ich największym wrogiem są warunki atmosferyczne. Meble hotelowe nie są wyjątkiem od tej zasady. W artykule tym pojawi się kilka informacji na temat tego, jakie meble wybrać do hotelu i jak dostosować je do potrzeb klientów

Hotel posiada dwie części: swoje wnętrze, a także plac ogrodowy. Wnętrze hotelu jest bardzo ważne. Klienci oceniają bazę noclegową już po pierwszym postawionym w drzwiach hotelu kroku. Dlatego trzeba zadbać o to, aby hotel był przytulny, bezpieczny i przyjemny. Odpowiednio dobrane meble są tego gwarancją. Warunki panujące wewnątrz budynku są do przewidzenia, dlatego też dużo łatwiej jest dobrać meble w tej części. Należy zachować oczywiście zasadę funkcjonalności i przeznaczenia mebli.

lawa w hotelu

W nowoczesnych hotelach o bardzo wysokim standardzie temperatura w pomieszczeniach utrzymuje się na stałym poziomie, wilgotność także jest niezmienna, a przede wszystkim zachowana jest nieskazitelna czystość. Wszystko to wpływa na trwałość mebli, nie ważne z jakiego materiału będą wykonane.

Na zewnątrz hotelu jest już nieco inaczej. Hotel posiada taras, ogródek, balkony, różnego rodzaju otwarte przestrzenie. Warunki atmosferyczne są bardzo zmienne, więc ciężko o utrzymanie wyżej wymienionych czynników w stałej formie.

pexels-photo-59599

Umeblowujac hotel na zewnątrz głównie należy się kierować materiałem z jakiego stworzone są meble. Nie wybierzemy z pewnością siedzeń obitych gąbką, tapicerką czy stali o przeciętnej jakości. Bardzo polecane są meble z wikliny. Są w pięknym stylu, a przede wszystkim odporne na różne czynniki atmosferyczne. Ktoś powie, że są nietrwałe, ale to nie prawda. Meble wiklinowe są świetne i bardzo stabilne. Najlepsze stoły wybierane do otwartych przestrzeni są tworzone z sztucznych tworzyw lub szkła, czasami aluminium i stal oczywiście nierdzewne.

sky-clouds-garden-school

W hotelu nie może oczywiście zabraknąć mebli o specjalnym przeznaczeniu. Głównie chodzi o umeblowanie kącika gastronomicznego czy węzeł sanitarny. Wilgotność w tych pomieszczeniach jest bardzo duża, dlatego też używanie w nich kulek poliestrowych jest polecane przez wielu producentów.

Meble to najważniejszy przedmiot, który wchodzi w inwestycje hotelowe. Należy zadbać nie tylko o atrakcyjność i popularność hotelu, ale przede wszystkim wygodę i komfort gości. Będąc właścicielem hotelu, dobrze przeanalizuj wszystkie za i przeciw i dobierz idealne meble do pomieszczeń swojej bazy noclegowej.