Zaloguj się

Kolczyki dla alergikówKolczyki dla alergików

 Osoby zmagające się z problemami skórnymi, zarówno objawiającymi się zmianami skórnymi, a także zmianą koloru biżuterii, zaczynają ją zdejmować, a w efekcie tego, także nosić. Zdarza się, że po reakcji alergicznej zostaje zaropiałe ucho, albo po łańcuszku szczypie szyja. To alergia, spowodowana reakcją metalu ze skórą. Może to być bardzo nieprzyjemne, a nawet denerwujące. Stosuje się wówczas różne rodzaje biżuterii zastępczej, to znaczy z odpowiedniego metalu, aby ten nie powodował opisanych wyżej skutków. Przykładem metalu, który doskonale nadaje się dla alergików jest srebro, mające także właściwości bakteriobójcze.
 
Srebro dla alergików
Srebro jest metalem szlachetnym, a im większa jego ilość w gramie, tym lepiej, bo nie powoduje wówczas w ogóle żadnych zmian na skórze. Z tego powodu stało się cenionym kruszcem, a dodatkową jego zaletą, jest to że ceny biżuterii z niego wykonanej są nieco niższe, niż innych metali szlachetnych, takich jak złoto, czy platyna. Można dzięki temu kupić sobie więcej sztuk i częściej zmieniać swój wygląd, stosownie do okazji i stroju, który akurat mamy zamiar założyć.

srebrne dlugie kolczyki
 
Misternie wykonana biżuteria
Niektóre kolczyki srebrne to prawie dzieła sztuki, bywają ozdabiane cyrkoniami, albo innymi kamieniami, zarówno szlachetnymi, jak też syntetycznymi. Pięknie połyskujące w blasku światła kamienie, dodają elegancji całej kreacji, zarówno dziennej, jak też wieczorowej. Rzecz jasna inne kolczyki zakłada się w ciągu dnia, a wieczorem nieco większe, wytworniejsze i bardziej świecące.
 
Łatwość czyszczenia
Od czasu do czasu, taka biżuteria się nieco brudzi i należy ją dobrze wyczyścić. Najlepiej do tego celu stosować odpowiednie preparaty. Można także spróbować domowych sposobów, ale nigdy nie ma się pewności, czy nie uszkodzą, naszej najpiękniejszej biżuterii. Oryginalnie przygotowane płyny wlewa się do opisanego w instrukcji pojemnika, potem zanurza się w nim, przybrudzoną biżuterię i pozostawia na jakiś czas, także opisany w instrukcji. Można także ją nieco wyczyścić, za pomocą specjalnej ściereczki, a po wysuszeniu trochę wypolerować.