Zaloguj się

Jak wybrać deskę snowboardową?Jak wybrać deskę snowboardową?

Jednym z istotnych elementów dla każdego początkującego snowboardzisty jest wybór odpowiedniej deski. Zadanie to jest trudne ponieważ trzeba dobrać deskę według wagi ciała, wzrostu, rozmiaru oraz stylu jazdy.

Rodzaje desek snowbardowych

Bardzo istotnym parametrem jeżeli chodzi o snowboard jest flex. Jest to parametr określający twardość deski. Na początek bardzo dobrym wyborem będą deski miękkie. Wybaczają one o wiele więcej błędów, natomiast jeżeli chodzi o deski twarde to lepiej odzwierciedlają każdy ruch i są trudniejsze w prowadzeniu. Deski można podzielić na przykład ze względu na środek ciężkości: Twintip oraz Directional. Dodatkowym podziałem jest ten dotyczący jej wygięcia.

13699483084_72bcc584bd_b

Waga i wzrost

W zależności od wagi i wzrostu należy decydować się na deskę o innej długości. Można znaleźć specjalne tabele, które pokazują jaką długość może mieć deska w zależności od powyższych parametrów, jednak są one przeznaczone raczej dla początkujących. Każdy bardziej zaawansowany snowboardzista wybiera deski bardziej dostosowane do swoich potrzeb. Na przykład osoby uprawiające freestyle bardzo często wybierają deski krótsze niż pokazują tabele. O ile długość można zmieniać, o tyle nie należy przekraczać maksymalnej dopuszczalnej wagi określonej przez producenta.

Szerokość deski

Istnieją różne mity na tema szerokości deski, jednak w praktyce jej szerokość nie ma żadnego znaczenia. Powinna być tylko i wyłącznie odpowiednio dopasowana do szerokości stopy tak, aby ani pięty ani palce nie wystawały poza snowboard.

Jak widać istnieje wiele różnych czynników, które mają bardzo duży wpływ na wygodne korzystanie ze snowboardu. W razie wątpliwości warto zapytać osoby sprzedające tego rodzaju sprzęt. Z pewnością pomogą i doradzą w jaki sposób wybrać idealny sprzęt do oczekiwań. Warto także poszukać odpowiedni sklep, w którym kupi się sprzęt snowboardowy. Liczy się nie tylko cena, ale także kompetencja sprzedawcy,